
Genesis je objavio prve fotografije modela GV70 čija se premijera očekuje do kraja godine.
Novi SUV, drugi u gami Genesisa nakon većeg GV80, ima karakterističan dizajn za ovaj mladi korejski premijum brend.
Prednja maska i dvodelni farovi podsećaju na modele G70, G80, G90 i GV80, dok silueta, sa zakošenim zadnjim delom, asocira na kupe automobile.
Genesis GV70
Pozadi nailazimo takođe na prepoznatljiva stop svetla, slična onima sa drugih Genesis modela.
Korejski proizvođač je objavio fotografije standardne verzije, kao i modela GV70 Sport (u crvenoj boji), za koji kaže da ima jedinstvene 21-inčne alu felne i specifične stilske elemente, poput drugačijeg prednjeg branika i kružnih otvora izduvnog sistema.
Standarni i sportski GV70 razlikuju se i po dizajnu unutrašnjosti.
Dok regularni model ima dvokraki volan, upravljač Sport verzije je trokraki, a kožni tapacirunzi i obloga komandne table su crveni.
Genesis GV70 Sport
Sama unutrašnjost GV70 je originalno dizajnirana, sa neizbežnim velikim digitalnim ekranom na vrhu centralne konzole i digitalnim komandama klime na posebno izdvojenom klasteru komandne table.
Tehnički detalji i podaci o motorizaciji za sada nisu objavljeni, a biće poznati nakon zvanične premijere Genesisa GV70 koja će se održati do kraja 2020.
(Foto: Genesis promo)
Izvor: B92
Preporuči ovu stranicu prijateljima: