U Kini na jesen počinje prodaja automobila italijanske kompanije “Fijat” koji se proizvode u fabrici u kineskom gradu Guangdžou.
Izvršni direktor “Fijata” Serđo Markjone kaže da je cilj torinske kompanije dva odsto kineskog tržišta automobila, kao i da će u prvoj fazi biti ponuđeno 170.000 “vijađo” modela.
Automobili se montiraju u zajedničkoj febrici “Fijata” i kineske grupe “Guangdžou automobili”, koja ima kapacitete izrade do 170.000 vozila godišnje.
“Fabrika sa sedištem u kineskom gradu Guangdžou može da poveća kapacitete na više od 300.000 vozila godišnje, s minimalnim ulaganjima”, ocenio je Markjone.
Automobil će se izrađivati pod nazivom “vijađo”, a reč je o sedanu, u segmentu srednjih vozila za kinesko tržište, koje raste po najbržoj stopi rasta na svetu.
“Fijat” i “Guangdžou” neće prodavati novi automobil samo u Kini, već će ga izvoziti u neke evropske zemlje. Što se kineske prodaje tiče, “Fijat” i “Krajsler” zaostaju za ostalim proizvođačima na tom tržištu, sa prodajom koja prelazi nešto više od 20.000 vozila godišnje.
Cilj “Fijata” i “Krajslera” je da dostignu ukupnu isporuku od oko 300.000 vozila do 2014. godine, što čini dva odsto ukupnog kineskog tržišta automobila.
Izvor: Srna/Blic



11.04.2012. 13:41
Ina Poljak
0 komentara
1888 pregleda
























Preporuči ovu stranicu prijateljima: