
Nepoznati vlasnik u Nemačkoj oglasio je prodaju svog Ferrarija putem eBaya. Ništa čudno, zar ne? Jedino to što automobil u pitanju nije Enzo, a bogme ni Ferrari.
U poslednje vreme viđamo sve više uspešnih replika, a ova poslednja na koju smo nabasali u bespućima interneta možda je i najbolja od svih. Nemamo pojma koji automobil je iskorišten za konstrukciju, međutim srce je iz BMW-a, najverovatnije modela 850i – petolitarski V12 sa 400 KS uparen s ručnim šestostepenim menjačem.
I dimenzije automobila, 4.700 mm širine, 2.030 mm širine i 1.140 mm visine, sa 2.650 mm gotovo savršeno odgovaraju jednom od najpoželjnijih Ferrarija svih vremena. Automobil se okoristio i ispušnim sistemom iz Ferrarija F50, kao i gotovo cielom karoserijom izrađenom od pleksiglasa i karbonskih vlakana.
Replika Enza je dosad na aukciji postigla cenu od 40.043 evra, što još uvek nije nadmašilo najnižu cinu koju vlasnik očekuje za nju.
Izvor: Tportal
Preporuči ovu stranicu prijateljima: