BMW je jedan od najboljih majstora zanata kada je u pitanju razvoj rednih šestocilindarskih motora, a sada se mogu čuti glasine o tome da su se preorijentisali i na V6.
“Road & Track” prenosi da BMW regularno razvija i testira svoje sopstvene V6 motore. Ove vesti mogu biti iznenađujuće za ljubitelje nemačkog brenda, a razlog zašto je do toga došlo leži u činjenici da inžinjeri nisu imali uspeha u zadovoljavanju internih standarda koji se tiču bučnosti, vibriranja i snage dosadašnjih pogonskih opcija.
Prilično je sigurno da nećemo uskoro imati prilike da vidimo V6 motore iz BMW-a, ali je verovatno da će ova kompanija nastaviti učešće u tržišnoj utakmici kada su u pitanju redni šestocilindarski motori. Takođe, priča se i o tome da Jaguar i Mercedes rade na razvoju novog ranga rednih šestocilindraša, ali o tome za sada nema nikakvih zvaničnih informacija.
Preporuči ovu stranicu prijateljima: